NOWOCZESNA TERMOIZOLACJA

Nowoczesna termoizolacja systemem Bauter

Aby zrozumieć zasadę i fenomen działania BAUTER należy zacząć od początku, czyli od światła.

Światło, które widzimy naszymi oczami, jest naprawdę bardzo małą częścią tego, co nazywa się „widmem elektromagnetycznym”. Widmo elektromagnetyczne obejmuje wszystkie rodzaje promieniowania – od promieni rentgenowskich używanych w szpitalach, po fale radiowe używane do komunikacji, a nawet mikrofale, z którymi gotujesz jedzenie.

Promieniowanie w widmie elektromagnetycznym jest często klasyfikowane według długości fali. Promieniowanie krótkofalowe ma najwyższą energię i może być bardzo niebezpieczne – przykłady promieniowania o krótkich falach to gamma, promieniowanie rentgenowskie i ultrafiolet. Promieniowanie o dłuższych falach ma niższą energię i jest zwykle mniej szkodliwe – przykłady obejmują radio, mikrofale i podczerwień. Tęcza pokazuje optyczną (widzialną) część widma elektromagnetycznego, a podczerwień (gdybyś mógł ją zobaczyć) znajdowałaby się tuż za czerwoną stroną tęczy.

Chociaż promieniowanie podczerwone nie jest widoczne, ludzie mogą je odczuwać – jako ciepło. Jeśli chcesz osobiście doświadczyć promieniowania podczerwonego, przyłóż dłoń do gorącego piekarnika.

Na tym etapie rozumiesz już czym jest promieniowanie podczerwone (IR) oraz światło widzialne.

Teraz dowiesz się jak działa BAUTER!

BAUTER w swoim składzie posiada precyzyjnie dobrane mikrosfery, które nie są niczym innym jak doskonałymi pułapkami dla fal elektromagnetycznych, a dokładniej dla długości fal, które odpowiadają promieniowaniu podczerwonemu. Jak już wiesz ta długość fal (IR) niesie za sobą najwięcej energii cieplnej.

Skuteczność BAUTER w izolowaniu tych fal wynosi aż 93%!

Dlatego powłoki BAUTER nie mają sobie równych produktów termoizolacyjnych. O dekady wyprzedził popularne stosowane materiały termoizolacyjne. Tak doskonałe parametry pozwalają powłoce o grubości zaledwie 0,5mm (tak nie pomyliliśmy się 0,5mm) izolować praktycznie każdy materiał, przewyższając parametrami wszystkie dostępne na rynku materiały termoizolacyjne. BAUTER jest rewolucją w termoizolacji.

Zapraszamy do przyszłości!

Zobacz wybrane przykłady realizacji wykonanych systemem BAUTER

SYSTEM BAUTER jest stosowany na praktycznie każdym podłożu potrzebującym izolacji. Zaczynając od podłóg poprzez elewację, a kończąc na dachu wykonujemy termoizolację dla nowych inwestycji, oraz skutecznie przeprowadzamy termomodernizację istniejących inwestycji. 

Realizacja BAUTER – Zaczarowane Ołówki

Inwestycja Zaczarowane Ołówki I mieści się przy ul. Wałuszewskiej w Warszawie ( Białołęka ). Budynki osiedla zostały wybudowane przy kompleksowym użyciu nowoczesnej technologii SYSTEM BAUTER. Na podłogach zastosowano BAUTER FLOOR  ( 1 mm ), elewacja  została pokryta BAUTER OUTSIDE ( 0,5 mm ), a wnętrze zostało wykończone kolorowymi powłokami BAUTER INSIDE ( 0,5 mm ).

Realizacja BAUTER - Termo Bus

Na własne potrzeby zrealizowaliśmy projekt termoizolacji busa. 
Auto  zostało pokryte wewnątrz SYSTEMem BAUTER składającym się z masy BAUTER MASS ( 1 mm ), a następnie powłoką `BAUTER ROOF ( 0,5 mm ).  Osiągnęliśmy fenomenalny efekt termiczny likwidując wszystkie mostki termiczne. 

Realizacja BAUTER - Restauracja Zacisze Pod Sosnami

SYSTEM BAUTER w obiekcie restauracji został zastosowany na podłogach, ścianach oraz sufitach. Komfort pracy w kuchni poprawił się z dnia na dzień. Właściwości BAUTER rozwiązały kilka problemów oraz znacznie ograniczyły koszty energii.

Produkty BAUTER

BAUTER INSIDE

Rodzaj produktu:  powłoka termoizolacyjna
Tekstura :  matowa, kolor dowolny
Zastosowanie :  izolacja pomieszczeń od wewnątrz
Przeznaczenie:  beton, tynk, płyta GK, płyta OSB, cegła
Walory:  przyjazna środowisku, hipoalergiczna

BAUTER INSIDE jest innowacyjną technologicznie powłoką dedykowaną izolacji pomieszczeń od wewnątrz. Powłoka tworzy nieprzepuszczalną barierę dla energii cieplnej zachowując przy tym właściwości termoizolacyjne. Według przeprowadzonych badań w naszym laboratorium izolacja przy wykorzystaniu BAUTER INSIDE przyczynia się do wzrostu temperatury w pomieszczeniu o 3-5°C, co pozwala ograniczyć zużycie energii na poziomie nawet 50%. Jest to produkt w 100% ekologiczny i hipoalergiczny. Powłoka może mieć dowolny kolor, w zależności od upodobań klienta. Elastyczne właściwości skutecznie korygują mikropęknięcia na powierzchni ściany.
Powszechnym rozwiązaniem jest izolowanie obiektów od zewnątrz, co ma swoje uzasadnienie związane z transportem energii w postaci ciepła oraz dyfuzją pary wodnej w przegrodach warstwowych. Podczas tradycyjnego ocieplania ścian od wewnętrznej strony obiektu (wełną, płytą izolacyjną bądź styropianem), przy źle dobranych parametrach grubości materiału, można w łatwy sposób doprowadzić do skraplania pary wodnej, a tym samym do zawilgocenia ściany, czego efektem ubocznym jest nieskuteczna termoizolacja obiektu i uwydatniona pleść na ścianach. Wewnętrzna izolacja budynków zwykle jest ostatecznością, a powszechnie stosowane metody nie zawsze okazują się skuteczne i odporne na warunki atmosferyczne.
 
BAUTER INSIDE jest idealną alternatywą termomodernizacji i skutecznie rozwiązuje problem wewnętrznej izolacji budynków, w których nie mogą być zastosowane standardowe metody ocieplania. Niewielka grubość powłoki wpływa korzystnie na zachowanie pierwotnego metrażu budynku. Jest to szczególnie istotne w przypadku handlu nieruchomościami, w których każdy metr kwadratowy powierzchni użytkowej jest na wagę złota. Powłoka idealnie sprawdzi się w zabytkowych obiektach i wszędzie tam, gdzie dochodzi do strat energetycznych i nie można zastosować izolacji zewnętrznej. W takich sytuacjach najbardziej pokrzywdzeni są mieszkańcy, którzy jesienią i zimą skazani są, albo na zbyt niskie temperatury powietrza w mieszkaniach, albo na wysokie rachunki za ogrzewanie.
 
Zalety produktu:
– oddychająca, matowa powłoka, którą można barwić na dowolny kolor z palety NCS
– szerokie spektrum zastosowania wewnątrz różnego rodzaju obiektów, w których dostrzegamy straty energetyczne
– zachowanie pierwotnego metrażu ocieplanego pomieszczenia
– oszczędność energii cieplnej nawet do 50%
– produkt ekologiczny
– produkt hipoalergiczny
– skrócony czas realizacji w porównaniu do tradycyjnych metod
– dwa razy mniejszy koszt izolacji obiektu w porównaniu do tradycyjnych metod

BAUTER OUTSIDE

Rodzaj: powłoka Zastosowanie:  na zewnątrz
Przeznaczenie:  beton, tynk, beton komórkowy, płyta warstwowa, cegła
BAUTER OUTSIDE to innowacyjna i ekologiczna powłoka o wyjątkowych właściwościach, która spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób, ceniących sobie jakość i dobrą, konkurencyjną cenę. Powłoka przeznaczona do ochronnych aplikacji na niemal wszystkich podłożach na zewnątrz budynków. Unikalny skład produktu sprzyja poprawie bilansu energetycznego budynku poprzez odbijanie promieniowania od pomalowanej powierzchni. Oprócz właściwości termorefleksyjnych powłoka zapewnia właściwości termoizolacyjne na niespotykanym poziomie. 
 
BAUTER OUTSIDE to produkt stworzony z myślą o wymagających odbiorcach. Jest powłoką matową, którą można barwić na dowolny kolor z palety NCS. Gdzie można stosować powłokę BAUTER OUTSIDE? Przede wszystkim na powierzchniach betonowych i tynkowych. BAUTER OUTSIDE tworzy osłonę zdolną do ochrony elewacji przed warunkami atmosferycznymi, a dzięki całkowitej wodoodporności Powłoka BAUTER OUTSIDE doskonale sprawdza się również jako hydroizolator.

BAUTER ROOF

Rodzaj: powłoka Zastosowanie:  dach
Przeznaczenie:  blacha, papa, dachówka, gont, beton, blachodachówka, membrana

Budujesz domy? Pracujesz przy dachach? Zależy Ci na maksymalnym zabezpieczeniu gontów czy pap? Dobrze trafiłeś. Nasza firma oferuje powłokę BAUTER ROOF stosowaną do malowania dachówek i blachodachówek. Produkt zabezpiecza dachówki przed korozją i poprawia refleksyjność chroniąc dachy przed przegrzewaniem się. Czy to jedyne właściwości BAUTER ROOF? Nie! Powłoki BAUTER stosowane do malowania pap i gontów, poprawiają właściwości mechaniczne tych materiałów, uszczelniają i wzmacniają je, naprawiają też uszkodzenia nawet o szerokości 5 mm i poprawiają refleksyjność chroniąc dachy przed przegrzewaniem się.

Jak działa nasza powłoka? To zaawansowany technicznie, wysokowydajny płynny system izolacji termicznej i energooszczędnych pokryć dachowych. Produkt jest stosowany na większość pokryć dachowych, w tym beton i tynk. Po nałożeniu na powierzchnię BAUTER ROOF będzie działał jako inhibitor rdzy, zatrzymując w ten sposób wszelką korozję stali, przekształcając tlenek żelaza w fosforan żelaza. Magia? Nie. To wysoka technologia i staranność w doborze odpowiednich składników. Skorzystaj z najlepszej powłoki na rynku dostępnej w atrakcyjnej cenie.

INVISIBLE INSIDE

Rodzaj: powłoka Zastosowanie:  do wnętrz
Przeznaczenie:  zabytki, cegła, kamień, klinkier, beton architektoniczny

Rozpoczynasz restaurowanie powierzchni zabytkowych? A może robisz to od lat i nie jesteś zadowolony z produktów, które stosujesz? Czas na nowość. INVISIBLE INSIDE to nowoczesna technologia w zakresie restaurowania zabytków. BAUTER INVISIBLE to jedyna na świecie, ekologiczna powłoka termoizolacyjna o właściwościach termorefleksyjnych przeznaczona do izolacji obiektów zabytkowych i powierzchni, gdzie musisz zachować pierwotny wygląd. Konserwacja i ochrona zabytków lub obiektów o dużym znaczeniu kulturowym wzbudzają ostatnio duże zainteresowanie materiałoznawców. Rośnie zainteresowanie opracowywaniem nowych materiałów do zastosowania w polach ochronnych.


Wychodząc naprzeciw trendom i potrzebom w zakresie renowacji zabytków wprowadziliśmy ten innowacyjny produkt. Jakie właściwości posiada? Wysoką zdolność odbijania ciepła od 88 do 95%, wysoką elastyczność (300%). Zapewnia konserwację i zabezpieczenie tynku przed degradacją. Ponadto poprzez właściwości paroprzepuszczalne osuszy ścianę.  Szukasz certyfikowanych produktów? Świetnie trafiłeś. INVISIBLE INSIDE posiada pozytywne badania CE wykonane w Instytucie Ceramiki i Materiałów Budowlanych w Krakowie.

 

BAUTER INVISIBLE to jedyna na świecie, ekologiczna powłoka termoizolacyjna o właściwościach termorefleksyjnych przeznaczona do izolacji obiektów zabytkowych i powierzchni, gdzie musisz zachować pierwotny wygląd.

Tworzy bardzo elastyczna powłokę, która koryguje mikropęknięcia na powierzchni ściany i sufitu. BAUTER INVISIBLE tworzy powłoki zdolne do oddychania i odbijania ciepła od ścian.

BAUTER posiada unikalne właściwości takie jak:

– wysoką zdolność odbijania (refleksyjności) ciepła (podczerwieni) od 88 do 95%, – wysoką elastyczność (300%), – konserwacja i zabezpieczenie tynku przed degradacją – poprzez właściwości paroprzepuszczalne osuszy ścianę – posiadają pozytywne badania CE wykonane w Instytucie Ceramiki i Materiałów Budowlanych w Krakowie.
Dzięki wysokim naprężeniom powierzchniowym zapomnij o brudzie, pleśni i grzybie na powierzchni wykonywanej inwestycji.

INVISIBLE OUTSIDE

Rodzaj: powłoka Zastosowanie:  do wnętrz
Przeznaczenie:  zabytkowe elewacje, cegła, kamień, klinkier, beton architektoniczny

Ochrona zewnętrzna zabytkowych budynków to ogromne wyzwanie, nawet dla ekip, które zajmują się tym od lat. Nowoczesna technologia i zaawansowane narzędzia, które pojawiają się na rynku umożliwiły naszej firmie stworzenie innowacyjnego produktu dostosowanego do zabytkowych, starych powierzchni. BAUTER INVISIBLE OUTSIDE to jedyna na świecie, ekologiczna powłoka termoizolacyjna o właściwościach termorefleksyjnych przeznaczona do izolacji obiektów zabytkowych i powierzchni, gdzie musisz zachować pierwotny wygląd. Powłoka jest nietoksyczna i przetestowana pod kątem zgodności norm. Co to oznacza? Że możesz ją stosować do ochrony budynków w każdym państwie, niezależnie od tego, czy pracujesz w Polsce, czy w Dubaju. 

 

Produkt tworzy doskonałą, bezszwową powłokę hydroizolacyjną, która uszczelnia i wodoszczelna każdy obszar, a także ogranicza kondensację i rozwój pleśni. Nasze produkty są testowane pod kątem bardzo wysokiej jakości i wydajności oraz posiadają certyfikat potwierdzające ich jakość. Nasz sklep to coś więcej niż kolejny przeciętny sklep internetowy. Sprzedajemy nie tylko produkty najwyższej jakości, ale także zapewniamy naszym klientom pomoc przy wyborze odpowiednich produktów.

BAUTER INVISIBLE to jedyna na świecie, ekologiczna powłoka termoizolacyjna o właściwościach termorefleksyjnych przeznaczona do izolacji obiektów zabytkowych i powierzchni, gdzie musisz zachować pierwotny wygląd.

Tworzy bardzo elastyczna powłokę, która koryguje mikropęknięcia na powierzchni ściany i sufitu. BAUTER INVISIBLE tworzy powłoki zdolne do oddychania i odbijania ciepła od ścian.

BAUTER posiada unikalne właściwości takie jak:

– wysoką zdolność odbijania (refleksyjności) ciepła (podczerwieni) od 88 do 95%, – wysoką elastyczność (300%), – konserwacja i zabezpieczenie tynku przed degradacją – poprzez właściwości paroprzepuszczalne osuszy ścianę – posiadają pozytywne badania CE wykonane w Instytucie Ceramiki i Materiałów Budowlanych w Krakowie.
Dzięki wysokim naprężeniom powierzchniowym zapomnij o brudzie, pleśni i grzybie na powierzchni wykonywanej inwestycji.

BAUTER WOOD

Rodzaj: powłoka Zastosowanie:  do wnętrz
Przeznaczenie:  drewniane elewacje, deska tarasowa, ściany z bala, sauny, pokład jachtowy, gonty drewniane

Pracujesz na drewnie? Cenisz sobie jego strukturę, barwę i wygląd słojów? Nie wiesz, jak chronić drewno przed działaniem warunków atmosferycznych, przy zachowaniu odpowiedniej struktury tego materiału? Z pomocą przychodzi BAUTER WOOD, czyli powłoka ochronna stworzona z myślą o wszystkich osobach, które chcą chronić drewniane konstrukcje przed deszczem, pleśnią czy działaniem innych czynników zewnętrznych. Większość produktów z powłok uszczelniających jest klasyfikowanych jako produkty o niskiej zawartości lotnych związków organicznych w zakresie zerowym. I taki jest BAUTER WOOD. Nie tylko skuteczny, ale i bezpieczny dla środowiska. A co za tym idzie, również dla drewna. 

 

Czemu warto zastosować BAUTER WOOD? Zapewnia znaczącą poprawę izolacyjności cieplnej obiektów drewnianych (okładziny i wykończenia zewnętrzne i wewnętrzne). Niweluje mikropęknięcia na skutek pracy drewna, dzięki doskonałej elastyczności rozciągliwość. Znacznie przedłuża żywotność zewnętrznych elementów drewnianych, niwelując ich przemarzanie i przegrzewanie. Zabezpiecza drewno przed działaniem warunków atmosferycznych. Zapewnia doskonałe krycie przy zachowaniu tekstury słojów.

BAUTER WOOD to ekologiczna powłoka termoizolacyjna o właściwościach termorefleksyjnych przeznaczona do drewna. Zapewnia znaczącą poprawę izolacyjności cieplnej obiektów drewnianych (okładziny i wykończenia zewnętrzne i wewnętrzne). Niweluje mikropęknięcia na skutek „pracy” drewna, dzięki doskonałej elastyczności (rozciągliwość do 300%) Znacznie przedłuża żywotność zewnętrznych elementów drewnianych, niwelując ich przemarzanie i przegrzewanie. Zabezpiecza drewno przed działaniem warunków atmosferycznych. Zapewnia doskonałe krycie przy zachowaniu tekstury słojów.

BAUTER INDUSTRY

Rodzaj: masa organiczna Zastosowanie:  do wnętrz
Przeznaczenie:  rurociągi, kontenery morskie, płyty warstwowe, chłodnie, mroźnie, zbiorniki metalowe

Zajmujesz się profesjonalną izolacją budynków? Szukasz najnowszych rozwiązań w tym zakresie, który powstały i zostały wprowadzone na rynek? Dobrze, że do nas trafiłeś. BAUTER INDUSTRY to produkt dla prawdziwych koneserów. Pozwala zaoszczędzić energię i koszty konserwacji w zastosowaniach przemysłowych. Jest idealnym rozwiązaniem do izolowania rur i zaworów w liniach przemysłowych. Największą wydajność uzyskujemy poprzez nałożenie powłoki metodą natryskową. Jeśli masz dość pracy na słabej jakości produktach, które nie spełniają Twoich oczekiwań – koniecznie sprawdź BAUTER INDUSTRY. 

Co świadczy o skuteczności naszego produktu? O jego sukcesie świadczy efektywność energetyczna domów mieszkalnych, miejsc pracy, budynków przemysłowych, magazynów, zbiorników na wodę i paliwo. Innowacyjny produkt ma jeszcze jedną zaletę. Jest konkurencyjny cenowo, a przy zakupie większej ilości możesz liczyć na atrakcyjne rabaty. Wypróbuj nasz produkt i poczuj komfort z codziennej pracy oraz jej efekty!

 

BAUTER – system termoizolacji cienkowarstwowej wykorzystuje zaawansowaną nano technologię, aby zapobiec stratom ciepła i chłodu.

Pozwala zaoszczędzić energię i koszty konserwacji w zastosowaniach przemysłowych.

Jest idealnym rozwiązaniem do izolowania rur i zaworów w liniach przemysłowych.

Największą wydajność uzyskujemy poprzez nałożenie powłoki metodą natryskową

BAUTER PRIMING PAINT

Rodzaj: grunt Zastosowanie:  do wewnątrz / na zewnątrz
Przeznaczenie:  papy i gonty, mury, tynki, stal,
GRUNT NIEKAPIĄCY jest produktem stosowanym do zmniejszenia chłonności podłoża oraz poprawy wysychania farb dekoracyjnych. Dzięki odpowiednim właściwościom reologicznym uzyskuje się poprawę aplikacji i obniżenie strat spływającego po ścianach gruntu. GRUNT NIEKAPIĄCY jest przeznaczony do gruntowania podłoży chłonnych min. gipsowych, cementowo-wapiennych i płyt kartonowo-gipsowych. Po wyschnięciu uzyskuje się zwiększoną przyczepność i wzmocnienie powierzchni przed dekoracyjnym malowaniem.

BAUTER FOAM

Rodzaj: powłoka Zastosowanie:  do wnętrz
Przeznaczenie:  piana poliuretanowa,
Powłoka paroizolacyjna, do zabezpieczania  powierzchni pian poliuretanowych przez negatywnym działaniem promieniowania UV, nasiąkania wilgocią oraz ochrania przed gryzoniami. Znacznie przedłuża żywotność piany poliuretanowej, poprawia jej parametry termoizolacyjne.
Jesteśmy firmą działającą na terenie całej Polski.
Zajmujemy się sprzedażą, montażem i serwisem pomp ciepła, fotowoltaiki, rekuperacji oraz klimatyzacji.
Zapewniamy fachowe doradztwo w doborze urządzeń oraz dofinansowania inwestycji.

Kontakt

Adres